6 comments on “Zakochałem się w Bałkanach

  1. Bardzo fajna wycieczka 🙂 Też chętnie wybrałabym się na taką dłuższą wyprawę po Bałkanach.. niestety nie w tym roku.. Pozdrawiam serdecznie!

  2. Sensem zycia jest poznawanie, podróżowanie. Jeszcze wiele podróży Cię czeka i pewnie zahaczysz o Bałkany nie raz nie dwa. Czego i sobie życzę 🙂

  3. W tym roku byłam na Bałkanach – przejazdem przez Bośnię i Hercegowinę, Czarnogórę i Chorwację, ale tęsknie do Mostaru, do tego klimatu, do tych magicznych uliczek, zaczarowanych rzemieślników i cudownego mostu – pięknego w swej prostocie, niewyobrażalnej wprost konstrukcji, która zachwyca każdego turystę, a inżynierów budownictwa wpędza w kompleksy – bo jak dawni budowniczowie mogli sobie poradzić i wybudować takie cudo w tamtych czasach. Najważniejsze jest jednak przesłanie tego mostu – połączenie wschodu z zachodem, pokazanie, że nie ma znaczenia jaką kto wyznaje religię, ale to, że wszyscy są dziećmi planety Ziemia – a nie sługami wymyślonych bogów, czy bożków. Mam nadzieję, że żadna religia i jej przedstawiciele nie zdominują tej ziemi i nigdy więcej nie podniosą ręki na takie zabytki. Do Mostaru wrócę, żeby dłużej tam pobyć. Do Chorwacji już nie, no chyba, że na Istrię, na Pag czy do Ninu – ale do Bośni, czy do Czarnogóry wrócę już w przyszłym roku – bo śnię o tych widokach i smakach każdej nocy.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s